Fotografie będą Waszą najważniejszą pamiątką ze ślubu i wesela. Z pewnością, będziecie oglądali je, wspominając ten szczególny dzień lub pokazywali znajomym i rodzinie. Warto więc poważnie zastanowić się nad wyborem fotografa, aby zdjęcia, które zrobi cieszyły Wasze oczy jeszcze na długi czas po ślubie. Jeśli wybraliście właśnie mnie, będzie mi bardzo miło uczestniczyć razem z Wami w tym pięknym wydarzeniu, jakim jest Wasz ślub. Warto się spotkać, aby omówić kilka najważniejszych kwestii dotyczących naszej współpracy. Pamiętajcie, że fotograf to osoba, która będzie Wam towarzyszyła przez większość dnia. Dlatego poczynię wszelkie starania żebyście czuli się komfortowo w mojej obecności , tak aby robienie zdjęć nie było dla Was nieprzyjemnym obowiązkiem. Zanim zdecydujecie się na podjęcie ze mną współpracy, przygotowałem kilka najważniejszych pytań i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, tak by rozwiać Wasze wątpliwości.
1.Jak długo fotografujesz śluby i czy możesz pochwalić się swoim portfolio?
Fotografią zajmuje się od 2010 a śluby profesjonalnie fotografuje od 2016 roku. Dlatego aby realizować tak ważne uroczystości jak ślub i mieć potwierdzenie swoich umiejętności oraz kompetencji. Zdobyłem „Certyfikat Ukończenia Kursu Fotografii Ślubnej” w Lubelskiej Szkole Fotografii. Dzięki temu możecie być pewni że nie wybieracie fotografa z przypadku!

2. Ile wynosi zadatek i do kiedy musimy go wpłacić? Co wliczone jest w koszt usługi?
Po podpisaniu umowy pobieram zadatek w wysokości 10 % umówionej kwoty. Rata naszego kolejnego rozliczenia jest pobierana do dnia wesela. Wszelkie dane dotyczące płatności takie jak numer konta i szczegółowe kwoty są podane w umowie. Po każdej płatności dostajecie ode mnie potwierdzenie, że wpłata została zaksięgowana przez bank.W kosz usługi wliczony jest: dojazd na terenie woj. lubelskiego, 10 – 12 godzin mojej pracy podczas uroczystości ( w zależności od Waszych potrzeb), minimum 400 fotografii w prywatnej galerii internetowej i na pendrive, dodatkowo zaprojektowany specjalnie dla Was Complete Fotoalbum.

3. Jak wygląda Twój dzień pracy i do której będziesz nam towarzyszyć?
Mój dzień pracy z Wami zazwyczaj zaczynam , godzinę przed założeniem sukni przez pannę młodą, a kończę około 24:00. Dlatego zawsze proszą aby wszystkie kluczowe momenty takie jak tort czy oczepiny odbywały się przed północą.

4. Kiedy i w jakiej formie otrzymamy zdjęcia?
Pierwsze zdjęcia otrzymacie ode mnie po upływie dwóch tygodni od wykonania, ostatniego zdjęcia. Są to fotografie w postaci prywatnej galerii internetowej. Od tej pory macie około tygodnia, żeby wybrać zdjęcia które chcielibyście zobaczyć w fotoalbumie. Gdy wybierzecie zdjęcia, zaczynam projektować Wasz fotoalbum. Projekt wraz z wykonaniem zajmuje zwykle do dwóch tygodni. Podsumowując całość dostajecie nie później niż 5 tygodni od zrobienia ostatniego zdjęcia.

5. Czy zdjęcia będą gdzieś publikowane?
Zawsze pytam parę młodą o pozwolenie na publikacje zdjęć w moim portfolio. Cięgle dążę do tego aby moje portfolio było: atrakcyjne, aktualne, pełne nowych zdjęć i inspiracji dla następnych odwiedzających moją witrynę w Internecie. Oczywiście szanuje Wasze decyzję i jeżeli chcecie być anonimowi nie zapomnijcie mi o tym powiedzieć przy podpisywaniu umowy.

6. Czy posiadasz licencje, która upoważnia Cię do fotografowania ceremonii w kościele?
Tak, odbyłem Kurs liturgiczny dla fotografów i operatorów kamer organizowany przez Archidiecezjalne Centrum Formacji Liturgicznej i Archidiecezjalną Komisję ds. Liturgii i Duszpasterstwa Liturgicznego w Lublinie. Dlatego też mam pełne prawo fotografować Waszą uroczystość w Kościele.

7. Czy posiadasz zapasowy aparat fotograficzny? Jakim sprzętem dysponujesz?
Pracuje na aparatach pełno klatkowych firmy Canon które pozwalają na zapis zdjęć na dwóch kartach SD jednocześnie, co eliminuje ryzyko utraty zdjęć między ich zrobieniem a skopiowaniem na komputer w domu, oraz jasnych obiektywach z systemu Canona i Sigmy. Dodatkowo posiadam lampę błyskową Canon, która pozwala mi robić zdjęcia w ciemniejszych pomieszczeniach takich jak Kościół czy sala weselna.

8. Czy wyjaśniasz warunki umowy?
Zawsze podczas pierwszego spotkania z parą młoda tuż przed podpisaniem umowy powinna być ona dokładnie przeczytana. Wszystkie punkty zawarte w umowie staram się zawsze wyczerpująco wyjaśnić. Na pojawiające się podczas rozmowy pytania od razu odpowiadam tak aby żadna ze stron składając podpis nie miała wątpliwości czego dotyczy umowa.

9. Co, jeśli zachorujesz lub z jakiś innych przyczyn będziesz niedyspozycyjny w dniu naszego ślubu?
W całej mojej karierze nie przydarzyło mi się być niedysponowanym lub chorym w dniu ślubu moich klientów. Oczywiście wiem że istnieją różne sytuacje nie zależne od nas samych. Dlatego mam kilku zaufanych fotografów, których w 100% mogę polecić z pełną świadomością i odpowiedzialnością. Wierząc że będziecie zadowoleni z efektów, mimo obecności innego fotografa.

10. Czy posiadasz w ofercie jakieś dodatkowe usługi?
Za dodatkową opłatą możecie dostać ode mnie takie produkty jak:
• Odbitki w różnych formatach.
• Opakowania na odbitki.
• Fotoalbumy
• Fotoksiążki.
• Zdjęcia drukowane na płótnie w formie obrazu.
• Dodatkowe personalizowane nośniki danych.